Bizi Arayın: 0544 551 58 07 – 0532 251 95 14

 

Farklı Güneş Enerji Projeleri

Farklı Güneş Enerjili Sistem Çözümleri

 

Günlük hayatımızda kullandığımız hemen hemen her araç gereç dolaylı ya da direkt olarak elektrik ile çalışıyor. Bu elektriği güneş gibi doğal kaynaklardan üretmek enerjideki dışa bağımlılığımızı azaltarak milli gelirin artmasına olanak sağlar.

Enerji ihtiyacı olan her yerde güneş enerjisinden yararlanmak mümkündür. Bir hesap makinesinin, bir bahçenin ya da parkın aydınlatılmasının, bir saatin, bir orman gözetleme kulesinin, bir masa lambasının, bir radyonun, bir şehrin aydınlatılmasının enerji ihtiyacı yerinde karşılanabilir.

Bu çözümlerden bazıları şu şekildedir.

Solar Aydınlatma

 

Günümüzde dünyada 1,3 milyar insan elektriksiz yaşıyor. Halbuki güneş bizlere aydınlanmayan yer kalmaması için sonsuz enerji imkanı sağlıyor.

Solar aydınlatma herhangi bir tesisata veya şebekeye ihtiyaç duymaz, abonelik gerektirmez, elektrik faturası gelmez, bakım gerektirmez, montajı kolaydır.

Kullanım Alanları

►Park ve bahçe aydınlatmalarında

►Cadde ve sokak aydınlatmalarında

►Çay bahçelerinde

►Fabrika, alış veriş merkezleri, hastane gibi yerlerin çevre aydınlatmasında

►Trafik levha ve işaretlerinde

►Reklam panoları ve tabelalarda

Solar Şarj İstasyonları

 

Parklar, sahil kenarları, yürüyüş yolları, mesire alanları gibi ortak kullanım alanlarına kurulabilecek Solar Şarj İstasyonları, cep telefonları ve USB ile şarj olan bütün elektronik aletleri ücretsiz şarj etme imkânı sağlar. Ayrıca ilave edilebilecek oturma alanları ile bank olarak kullanılarak insanlara dinlenme imkânı da sağlayacak.

►Bakım masrafı yoktur. Yıllarca hizmet verir.

►Dışarıdan hiçbir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymaz.

►Birden fazla elektronik cihaz şarj edebilir.

►Doğal afetlerde yaşanabilecek elektrik kesintilerinde en gerekli olabilecek hizmetlerdendir.

Solar Orman Gözetleme Kuleleri

 

Orman gözetleme kulelerinin birçoğu elektrik hatlarından uzak mesafelerde olmasından dolayı hem yakıt maliyeti hem çevreye verdiği zarar yüksek olan jeneratör kullanmak mecburiyetinde kalmaktadırlar.

Bu gözetleme kulelerinin elektrik ihtiyacının güneş enerjisi sistemi ile karşılanması jeneratör kullanımına, elektrik hattı çekilmesi ve trafo inşasına nazaran neredeyse yarısı kadar daha az maliyetli olmaktadır. Ve bu sistem işletme ve bakım maliyetleri gerektirmemektedir.

Solar Akıllı Duraklar

 

Solar Akıllı Duraklar, dijital yolcu bilgilendirme tabelası,  durak aydınlatması, ücretsiz kablosuz internet, cep telefonları ve USB ile şarj olan elektronik cihazları şarj etme ve daha birçok fonksiyona sahip şekilde tasarlanabilmektedir.

Teknolojik donanımlarının yanında yenilenebilir enerji ile geliştirilen bu duraklar çevreye de hizmet etmektedir.